Nallıhan Kitabına Övgüler
*

Doğum yerim Nallıhan’dan ben ilkokulu bitirdikten sonra ayrıldık; 1938’de, ortaokula gidebilmem için. 1940’lardan buyana bir iki kez içinden geçtim; hepsi bu… Nallıhan üstüne bugün ne biliyorsam, NALLIHAN araştırma, inceleme kitabının yardımıyla biliyorum. Mesut Şener’in kitabıyla anılarımı şimdi yerli yerine koyabiliyorum… Mesut Şener kardeşim, bilgi zenginliğiyle dolu bir kitap kotarmış. Bizi, yalnız başkalarına değil, kendimize de ancak böyle çalışmalar tanıtabilir. Kendisini bilmeyen neyi bilebilir ki?...
Adalet Ağaoğlu, İstanbul, 21 Temmuz 2001

*

Geçmişle gelecek arasında bir köprü olan ve gelecek kuşaklara tarihimiz, kültürümüz ve sanatımızla ilgili olarak ışık tutacak ve bilgi kaynağı olacak böyle bir eseri ortaya koymanızdan ve Nallıhan ve bölge halkına sunmanızdan dolayı sizleri içtenlikle kutluyorum.
İbrahim Demir, Beypazarı Belediye Başkanı, 03.07.1998

*
Her bir sayfası, uzun yıllar sürmüş, yoğun ve sabırla yürütülmüş bir çalışmanın ürünü olan yapıtını sevinçle okudum. Eminim ki; şu andaki ve gelecekteki, tüm Nallıhanlılar’da kitabını her ellerine alışlarında seninle gurur duyacaklardır.
Ali Akgün, Y.Elektrik Mh. Londra, 30 Temmuz 1998

*

Nallıhan isimli kitabınız, yol gösterici) bilgi ile dolu… Sizi kutluyorum. Gelecek kuşaklara, bir hazine bıraktığınıza kaniim.
Ahmet Bican Atmaca, Gazeteci-Yazar Sivrihisar’ın Sesi Gazetesi Eskişehir 30.10.2002

*

"Uzun süre sabırla çalışmayı gerektiren bu tür bir kitap için; birbirinden kopuk birçok veriyi derleyip eleyerek, en uygunlarını sınıflandırıp böyle bir bütün oluşturmak, her isteyenin hakkından gelebileceğibir iş değildir. Siz bunu gereği gibi başarmışsınız."
Lütfi Mertcan, Emekli Öğretmen Kastamonu, 11.12.2012